19. 4. 2018

Beseda s J. Delongem

Ve čtvrtek 12.4. se nám konečně podařilo setkat se se zajímavou osobou třinecké kultury. Jedná se o knihovníka, pana Jana Delonga, který promýšlí velmi zajímavé akce právě v třinecké knihovně, mimo jiné se stará o organizaci Literárních večerů a známých Listování Lukáše Hejlíka a dalších známých herců české scény.

Honza nám přišel představit svou básnickou sbírku  "Dušinec", a jak sám prozradil, pracoval na ní celých sedm let a jeho vydávání básní nebylo vždy úspěšné. Popovídal si s dětmi o tom, co poezie vlastně znamená, nakonec pár básní, a to nejen ze své sbírky přednesl.

Žáci 4.A a 4.B, ale také Honza byli vzájemně nadšeni, a tak se dá čekat, že se nám případná aktivnější spolupráce třeba rozvine v další pěkná a snad užitečná setkání.

Mgr. Iva Lysková