13. 5. 2018

Matematické odpoledne čtvrťáků s rodiči

Na čtvrteční odpoledne se těšily některé děti čtvrté A. Pozváni byli mimo jiné rodiče a děti za čtvrté B, ti však účast na odpoledni nepřislíbili.
Po dohodě s rodiči jsme uskutečnili společné setkání u matematiky prof. Hejného.
Řešily se nejen jednoduché, ale také obtížnější příklady, děti vysvětlovaly rodičům, jak se s prostředími seznámit, rodiče pak dětem vysvětlovali, jak sčítat například desetinná čísla.
Pravidlem bylo, že v lavici musel sedět vždy jeden rodič a vedle něj žák, jenž nebyl jeho dítětem. Výsledky a ověřování správnosti vzájemně kontrolovali v pracovních skupinách po částech.
Pro vehementní počítání víc než 60 minut jsme fotečky nepořídili. Škoda ! Byli jsme však maximálně zaměstnáni počty.

A která prostředí jsme procvičili??
Byly to pavučinky, algebrogramy, sousedé, násobkové čtverce, skládali jsme si rébusy z dřívek, řešili jsme slovní úlohu se zlomky...no bylo toho mnoho !
Mnohokrát děkuji rodičům i dětem, že si udělali čas a přišli do školy strávit příjemné aktivní odpoledne, všichni byli naprosto skvělí !!

Dále  bych byla moc ráda, kdyby se rodiče ozvali krátkým hodnocením akce, zda se jim odpoledne líbilo, co by ještě chtěli shlédnout, co by je zajímalo.
Za Vaše zpětné vazby mnohokrát děkuji, ráda bych je dodatečně přidala na web školy, sem, k tomuto článečku
Mgr. Iva Lysková