Fyzika

18. 5. 2018

Fyzikální olympiády 2018

Ve středu 4. dubna se konal již 59. ročník okresního kola Fyzikální olympiády pro žáky 8. (kategorie F) a 9. tříd (kategorie E). V obou kategoriích školu reprezentovali úspěšní řešitelé školního kola, konkrétně v kategorii F Filip Bystroň a Patrik Mazur  (oba 8.B) a v kategorii E Táňa Pálová, Robin Szlaur a Erik Bystroň.

Chlapci Filip Bystroň, Patrik Mazur a Erik Bystroň splnili podmínky dané pořadatelem soutěže a stali se úspěšnými řešiteli OK FO. Nejlepšího úspěchu dosáhl Erik Bystroň, který ve své kategorii obsadil neoblíbenou bramborovou medaili - tedy pěkné 4. místo. Jeho jmenovec Filip Bystroň se nenechal zahanbit a ve své kategorii skončil na 7. místě.

Erik Bystroň si svým umístěním v okresním kole vybojoval i postup do krajského kola, které se uskutečnilo 27. dubna v Ostravě. Ve velmi silné konkurenci 34 žáků 9. tříd základních škol nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z celého Moravskoslezského kraje se umístil na 6. místě.

Všem žákům děkuji za spolupráci, vzornou přípravu na soutěž a úspěšnou reprezentaci školy.

Mgr. Olga Humpolcová