21. 5. 2021

Druháčci pilní jako včelky!

Během distanční výuky bylo ve škole ticho, prázdno a smutno. Žáci i učitelé se velmi těšili na obnovení prezenční výuky. Po návratu žáků do školy se všichni s chutí pustili do práce!
Žáci 2.B se rozhodli zjistit, jak to vypadá v úlu nebo v mraveništi. Během jednoho týdne pracovali ve skupinách s texty a obrázky z knih „Včely" od Piotra Sochy a „Co se děje v mraveništi" od Petry Bartíkové, ale také s texty Ondřeje Sekory, kde se dozvěděli spoustu zajímavých informací.  Pozorovali první včelky a mravence v přírodě, postavili si vlastní mraveniště z materiálů, které ke stavbě používají mravenci. Pokusili se vytvořit z dřívek tvary včelích buněk. Dozvěděli se, co všechno musí taková včela za život zvládnout, vyrobili si svíčky z včelího vosku.

I žáci 2.A po návratu do školy nezaháleli. Kromě života včel je také zaujal život savců. Své poznatky, které získali v průběhu celého týdne, promítli do svého prvního lapbooku složeného z různých interaktivních prvků, které si žáci sami vymysleli, vytvořili a poskládali. Vznikla tak knížka zajímavých informací, obrázků a skládaček o savcích, kterou každé dítě rádo otevře a prozkoumá!

Děti obou tříd při práci využily svou kreativitu, získaly mnoho nových poznatků a hlavně si užily společnou práci se svými kamarády.

GALERIE Druháčci
Martina Lohnová a Alžběta Szwarcová (učitelky druhých tříd)