22. 9. 2021

Exkurze do Malého světa techniky U6

Žáci 6. tříd se v rámci výuky poprvé setkávají s předmětem fyzika. Aby měli trochu přehled, co všechno fyzika a další technické obory obnáší, zajeli jsme 15. září na exkurzi do Malého Světa techniky U6 v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě.
Žáci měli možnost se zblízka seznámit s tímto technickým oborem a na vlastní kůži si vyzkoušet práci jednoduchých strojů, např. kladek a pák, pohánět stroje vlastní energií, seznámit se s prací a principem tkalcovských strojů, vyzkoušet soustružení a frézování, atd. Bylo toho hodně k vidění, zkoumání, "ošahání", vyzkoušení a tři hodiny strávené v expozici nám velmi rychle uběhly. Exkurze měla mezi dětmi kladný ohlas a možná v nich probudila i zájem o technické předměty.

GALERIE U6

Mgr. Olga Humpolcová