12. 5. 2019

Oblastni kolo DSMC (BESIP)

Žáci naší školy se již tradičně zúčastňují Dopravní soutěž mladých cyklistů (DSMC). Oblastní kolo soutěže pro náš okrsek se konalo 25. 4. v Třinci na Borku v areálu Steel Ring. Zástupce jsme měli v obou věkových kategoriích mladších (9 - 12 let) a starších (13 - 16 let) žáků. Všichni naši účastníci prošli více než měsíční přípravou a byli vybráni z více než dvou desítek adeptů.

Soutěž už tradičně byla rozdělena do čtyř disciplín: test z pravidel silničního provozu, dětské dopravní hřiště, jízda zručnosti a zdravověda. Naši mladí "reprezentanti" rozhodně neudělali ostudu. Ti mladší se umístili na čtvrtém místě s minimální ztrátou na "bronzovou" příčku a starší suverénně ovládli svou kategorii a s velkým náskokem zvítězili. To znamená, že si vybojovali postup do okresního kola, jež se uskuteční 15. 5. ve Frýdku-Místku.

Všem zúčastněným patří velké poděkování a na závěr ještě přehled žáků, kteří nás reprezentovali:

Mladší kategorie: Dominik Ožana, Alena Roiková, Jan Szolony, Laura Šteffeková

Starší kategorie: Barbora Bazgierová, Jakub Czernek, Eva Glatzová, Ondřej Szturc

Žáky připravovali učitelé Jiří Krhut, Jaromír Humpolec, Eva Rezková, Marcela Michalková

Mgr. Jaromír Humpolec