18. 10. 2015

Představení Přemyslovci na českém trůně - králové

V pátek 16. 10. na naši školu opět zavítala umělecká Agentura Pernštejni. V tělocvičně školy se hned v 8:00 hod sešli žáci 5. - 9. tříd, aby zhlédli představení Přemyslovští králové. To navazuje na představení Přemyslovská knížata, které jsme měli možnost vidět v loňském školním roce.

Dva herci přiblížili dětem dobu 11. až 13. století scénkami ze života přemyslovských panovníků počínaje Vratislavem II. a konče Václavem III. Žáci nebyli v tomto představení pouhými pasivními přihlížejícími, někteří si mohli na vlastní kůži vyzkoušet roli člena Přemyslova rodu a "vstoupit tak do dějin". Představení vyvrcholilo šermířským soubojem, po němž byl dán žákům prostor k dotazům a prohlídce replik historických chladných zbraní.

Mgr. Olga Humpolcová