Fyzika

31. 5. 2019

Fyzikální olympiáda 2019

I v letošním školním roce se žáci naší školy zapojili do fyzikální olympiády.

Olympiáda se koná ve třech kategoriích. Již v měsíci březnu se okresního kola zúčastnili úspěšní řešitelé školního kola v kategorii E (pro 9. třídy) Patrik Mazur a Filip Bystroň a v kategorii F (pro 8. třídy) Šárka Klimondová a Eliška Spratková. Úspěšnými řešiteli okresního kola se stali Šárka Klimondová (ve své kategorii obsadila pěkné 7. místo) a Patrik Mazur, který si  vybojoval i postup do krajského kola. Tohoto kola se bohužel pro nemoc nemohl zúčastnit.

V květnu se uskutečnilo okresní kolo pro žáky 7. tříd (kategorie G), kde školu reprezentovali Barbora Bazgierová a Vojtěch Kroliczek.  Barbora Bazgierová se rovněž stala úspěšnou řešitelkou a dokonce svoji kategorii vyhrála. BLAHOPŘEJEME!!!

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Olga Humpolcová